Ikona wniosków Budżet Obywatelski Miasta Krasnystaw na 2024 rok

Budżet Obywatelski Miasta Krasnystaw na 2024 rok

Budżet Obywatelski Miasta Krasnystaw na 2024 rok

Data zakończenia: 2023-11-19

Szczegóły projektu

 

Tytuł

Integracja mieszkańców przy ogniu i muzyce w najkrótszą noc roku

numer

10

kategoria

Projekty pozostałe

Krótki opis projektu

Celem jest zorganizowanie wspólnej integracji mieszkańców Miasta Krasnystaw przy ognisku, koncercie muzyki na żywo, pysznym poczęstunku, rekonstrukcji średniowiecznych bitew i pokazie fireshow. Każdy uczestnik będzie mógł aktywnie spędzić czas poznając dawne obyczaje Słowian i nocy sobótkowej. Zorganizowane będą liczne warsztaty i konkursy z nagrodami.

Szczegółowy opis projektu

Wydarzenie to będzie miało charakter kulturalny, edukacyjny i integracyjny. Skierowany będzie do wszystkich grup wiekowych. W warsztatach, między innymi kulinarnych czy wyplataniu wianków będą mogły wziąć udział nie tylko dzieci ale również dorośli. nie zbraknie widowiskowych bitew w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej która na ten czas rozbije swoje obozowisko właśnie na Zaułku Nadrzecznym. Ubrani w historyczne stroje opowiedzą o różnych grupach społecznych i wprowadzą uczestników w pradawny klimat naszych przodków. DO udziału zaproszeniu zostaną również lokalni Twórcy Ludowi i rękodzielnicy. Każdy uczestnik będzie mógł nabrać sił przy ciepłym posiłku od Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Odbędzie się również degustacja potraw przygotowanych na warsztatach kulinarnych. Kolejnym punktem programu będzie koncert zespołów lokalnych jak i muzyki tradycyjnej w słowiańskim klimacie, nie spotykanej podczas innych imprez w naszym mieście. Wieczorem gdy zapadnie zmrok zaprosimy do szukania Kwiatu Paproci, rozpalimy ogniska i rozpoczniemy nocne harce. Wyjątkowości tego wieczoru doda pokaz grupy fireshow. nad całością, realizacją warsztatów czuwać bedą członkowie Stowarzyszenia Pod Napięciem, organizatorzy corocznej Palinocki pod Światowidem.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

Projekt wydarzenia zakłada realizację wspólnych warsztatów oraz pokazy średniowiecznych bitew. Dzięki temu, każdy uczestnik poszerzy swoją wiedzę na temat obyczajów naszych przodków, tego co jedli, jak się ubierali, czym się zajmowali i jak żyli. Zintegruje i zachęci mieszkańców do wspólnego działania. Uczestnicy spędzą miło czas przy ognisku, muzyce na żywo i pokazie tańca z ogniem. Będą mieli okazję degustacji słowiańskich potraw. Osoby biorące udział w konkursach otrzymają atrakcyjne nagrody. Wszystko odbędzie się urokliwym, zaaranżowanym klimatycznie miejscu wśród zieleni nad rzeką Wieprz.

Współautorzy

Karolina Gołębiowska

Zarejestrowany przez

Radosław Dąbrowski

2023-09-26, 12:07

Wysłany

2023-09-26, 12:07

Głosów poparcia

18

Liczba oddanych głosów w trakcie głosowania

1

Lokalizacja

Brak

Adres strony projektu

Brak

koszty

 

Pozycje kosztowe projektu


# Nazwa Opis Kwota
Całkowita wartość projektu 25000,00

Aktualny stan procedowania

 

operacje


# Nazwa Opis Autor Czas zdarzenia
1 Przedłożenie do urzędu Projekt został wysłany do urzędu. Radosław Dąbrowski (z korespondencji) 2023-09-26, 12:07
2 Publikacja projektu Projekt został opublikowany w systemie. System 2023-09-26, 12:07
3 Formalna akceptacja projektu - poparcie Projekt uzyskał wymagane poparcie i został formalnie zaakceptowany. System 2023-10-12, 10:48
4 Merytoryczna akceptacja projektu Ocena pozytywna Radosław Dąbrowski 2023-11-03, 15:02
5 Zakwalifikowany do realizacji - głosowanie Projekt uzyskał wymaganą liczbę głosów na etapie głosowania. System 2023-11-08, 11:13

Załączniki

 

Załączniki do projektu


Brak załączników

Do góry